Pro žáky

Co je to prevence?
Prevence je předcházení riziku. 

Proč chodí Centrum primární prevence do škol?
Přicházíme na pozvání školy. Přinášíme informace, které bys měl znát, než se do něčeho pustíš, než něco vyzkoušíš. Jsme tu pro vaše dotazy. 

Jak preventivní program probíhá?
Program trvá tři vyučovací hodiny. Vedou ho naše dvě sympatické lektorky. Ve vaší třídě vytvoříme kolečko ze židlí, tzv. „komunitní kruh“ a v něm si budeme povídat na různá témata. Náš program je prokládán spoustou aktivit a technik, takže se nemusíš nudit. Nemusíš se také bát se nás na cokoli zeptat jako v programu, tak o přestávkách, nebo do Krabička na dotazy, kterou s sebou vozíme na každý program. 

S jakými tématy do tříd chodíme?
Témata jsou různá a liší se podle věku žáků a podle dohody se školou. Pro nejmladší žáky přinášíme témata bezpečí, bavíme se o dětských právech,
o pravidlech, proč je máme a jaká bychom ve třídě potřebovali, aby nám v ní bylo dobře. Na prvním stupni se také dotýkáme témat jako bezpečí
na internetu, pocity, moje pohoda a co můžeme dělat pro své zdraví.
Pro starší žáky na druhém stupni a na středních školách nabízíme témata: zdravý životní styl, jak se vyrovnat s psychickou nepohodou, témata komunikace, tolerance, nezávislosti a také vztahů ve třídě, mezi kamarády i mezi partnery v prvních láskách. 
V podstatě nám jde o to, že se nás můžete zeptat na cokoli, bavit se můžeme otevřeně a o všem. Chceme tím docílit toho, aby jste byli spokojení, dobře se rozhodovali v situacích, kdy jde o hodně, nebo když řešíte nějaký problém a také aby jste si věřili, každý z vás je osobnost, která si zaslouží pozornost. 

Máš ještě nějaký dotaz nebo vzkaz?
Pokud se nás chceš za sebe nebo i za svého kamaráda na něco zeptat, něco nám vzkázat nebo nás pozdravit, napiš nám na náš poradenský e-mail: spektrum.poradna@kolping.cz 

Naše zásady aneb co od nás můžeš čekat

Anonymita (nikomu neprozradíme kdo jsi, ani ty sám se nám nemusíš představovat)
Respekt (žádný tvůj problém nebereme jako srandu, bereme názory všech)
Mlčenlivost (nikdo se nemusí dozvědět, že jsi se nás na něco ptal konkrétně ty, neprozradíme tě, nebudeme tvoje problémy nebo otázky šířit dál)
Stojíme na tvé straně (vždycky se snažíme poradit ti tak, aby to pro tebe bylo co nejlepší a můžeme se tě i zastat)
Upřímnost (nevymýšlíme si, nehrajeme na tebe nic, vždycky se s tebou bavíme jako se sobě rovným)

 

  • Centrum primární prevence Spektrum
  • Žižkova 16, 591 01, Žďár nad Sázavou
  • mob: 774 419 047

Provozovatelem je Kolpingovo dílo České republiky z.s.

GDPR


"Otevíráme srdce a podáváme lidem pomocnou ruku, aby uměli být sami sebou a našli si své místo v rodině i ve společnosti."

Centrum primární prevence Spektrum
Žižkova 16, 591 01, Žďár nad Sázavou
mob: 774 419 047

Mgr. Petra Nováčková
vedoucí Centra primární prevence
petra.novackova@kolping.cz

Kolpingovo dílo ČR z.s.
náměstí Republiky 286/22
591 01, Žďár nad Sázavou
www.kolping.cz

Podporují nás: